Sağlık Haberleri

Sağlık Bakanlığı’nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve bir çok hekimin geleceğini ilgilendiren tam gün yasa tasarısı taslağı olarak adlandırılan “Sağlık Personelinin Tam Gün çalışmasına ve Sağlıkla ılgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Taslağıö Başbakanlığa gönderildi.

Devamını oku...

Tarım Ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in TBMM Genel Kurulu’nda Rusya İle Yaşanan Yaş Meyve Sebze Sorunu İle İlgili Yaptığı Konuşma

Edinburgh Üniversitesi araştırmacıları, insanları bipolar bozukluktan koruyan bir gen varyantı saptadılar. PNAS dergisindeki araştırma yazısına göre bu gen varyantını taşıyanların, “manik depresyon” olarak adlandırılan psişik hastalığa yakalanma olasılıkları daha düşük.

Teksas Kalp Enstitüsü Yapay Kalp Nakli Bölümü Başkanı Prof.Dr. Bud Frazier, geliştirdiği yapay kalp sayesinde kalp hastalarına umut ışığı oluyor.

Açlığı bastırır, tatlı ihtiyacını giderir, çayın yanında eşsizdir, lezzetlidir, çocuklar ona bayılır... Sade, kremalı, damla çikolatalı, yulaflı, kepekli, tuzlu ve diyet gibi çeşit çeşit bisküvilere 7'den 70'e kimse 'hayır' diyemiyor.

Buğdayın 1 tonundan sadece 1 kilo elde edilebiliyor.

Uzmanlar olan kivinin A ve C vitamini deposu olduğunu ve özellikle kış hastalıklarından koruduğunu açıkladı.