Dünyadan Haberler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Günter Verheugen, AB'nin gücünü korumasında Türkiye'ye ekonomik olarak ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Türkiye'nin AB için bir yük olduğunu, Anadolu köylüsünün bir yük olduğunu düşünmek saçmalıktır, deliliktir" dedi.

Devamını oku...

Küresel finansal krizin Avrupa'yı da etkisi altına almasıyla birlikte otomotiv ihracatının yaklaşık yüzde 70'inin yapıldığı Avrupa Birliği (AB) üyesi 26 ülkenin 3'ü hariç tamamında ekim ayı ihracatı geriledi.

Somali açıklarında kaçırılan ''M/V Yasa Neslihan'' gemisinin bağlı olduğu Yasa Denizcilik Şirketinin hukuk müşaviri avukat Fehmi Ülgener, korsanların geminin bırakılması karşılığında fidye istediklerini bildirdi.

FAO Müdürü Jacques Diouf, Avrupa Parlamentosunda AB'nin tarım politikası konusunda konuşurken, tarım sektöründeki adaletsizlikler yüzünden dünyada karnını doyuramayan insanların sayısının bu yıl 923 milyona yükseldiğini, durumda değişiklik olmazsa bir yıl içinde bu sayının 100 milyon daha artacağını söyledi.

İş bulmanın gittikçe zorlaştığı şu günlerde, zorlayan sebeplere bir yenisi daha eklendi: Yalan makinesi testi. Adaylar testteki birbirinden ilginç sorulara verdikleri cevaba göre işe alınacak...

Amerika’da cılgınlık boyutunda beğenilen, herkesin severek tükettiği saglıklı Frozen Yoğurt şimdi Türkiye’de..

Brüksel'de biraraya gelen AB ülkeleri dışişleri bakanları zirvesinin sonuç bildirgesinde Türkiye'ye yönelik uyarı tonu sertleşti. AB'nin Türkiye- Güney Kıbrıs Rum kesimi ile ilişkilerine geniş yer verilen deklarasyonda, Türkiye'den "iyi komşuluk ilişkilerine zarar veren hertürlü tehditkar tutumdan kaçınması" istendi.