Kültür ve Sanat

Tangonun Türkiye'de gelişmesi için 1997 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren TangoTürk grubun tarafından bu yıl 3.'sü düzenlenen festival, yüzlerce tangoseveri tutkunun dansıyla kavuracak. Festival kapsamında yüzlerce tangosever dünyanın en iyi tango ustaları ile çalışma fırsatı da bulacak. Etkinlik, 9 Kasım Pazar günü sona erecek.

Devamını oku...

“Karadeniz’de bir çok derede yapılması planlanan ve yapılmakta olan hidroelektrik santralleri istemiyoruz. Nükleer santral yapılmasına karşıyız. Yaylarımız satılırken sessiz duran bilince karşıyız.” Bu sözler değirmende üretildi. Evet yanlış duymadınız, Lazca’da “değirmen” anlamına gelen “karmete” İstanbul’da bir müzik grubuna isim oldu.

mevlanaMüzik otoritelerinin "Sihirli Flüt" olarak tanımladığı, dünyaca ünlü Türk flüt solisti Şefika Kutluer, İstanbul Aya İrini'de, UNESCO Pontes Festivali kapsamında "Senfonik Sufi Müzik" konseriyle sahne alacak; sanatçının "Mevlana-(Rumi)" adını taşıyan 16. CD çalışması da konserin verileceği 6 Kasımda tüm dünya müzik marketlerinde yerini alacak.

Almanya'nın Duisburg Şehrinde Yaşayan Müslümanlar Büyük Bir Camiye Kavuşuyor. Türklerin Yoğun Olarak Yaşadığı Duisburg'un Marxloch Semtinde Hizmet Verecek Olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (Ditib) Pollmann Camii Resmi Olarak Pazar Günü Açılıyor. Açılış Düzenlenecek Etkinlikler ve Sempozyumlarla Tam Üç Gün Sürecek. Almanya'nın En Büyük Camisi İçin Toplam 7 Milyon Euro Harcandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen“Seçim Karikatürleri Sergisi”, yeniden çok partili hayata geçiş yılları olan 1946 ve 1950 seçim döneminde yayınlanmış karikatürlerden yapılan bir seçki.

 

 

en kültürel eylem