karanlık günlere doğru sürüklenmekte olan ülkenin selameti açısından olumlu bir davranış yapmış olur” açıklamalarda bulunan Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk'a Saraybosna’dan cevap verdi.
Başbakan Erdoğan, Bosna Hersek Baaşbakanı Nikola Spiriç ile görüşmesinin ardından çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Selçuk'un serbest bırakılması ardından kendisine yaptığı ‘uzlaşma’ çağrısıyla ilgili olarak, “Uzlaşma mesajının metnini de okursa çok daha isabetli olur. Ben hep uzlaşma mesajı verdim, hâlâ da vermeye devam ediyorum. ‘Hiçbir zaman gerilimin tarafı olmadık, olmayacağız’ diyorum. Bunun için gereken neyse bunu yapıyorum. Halkımın arasında buna gayret ediyorum. Medyadan da destek istiyorum. Gerilimde medya çok büyük rol oynadı. Sayın Selçuk'a diyorum ki; yönetiminde bulunduğunuz gazete de dahil olmak üzere, tüm medya gruplarının gerek şahsım, gerek partimle alakalı şu ana kadar yaptıklarını ne yapacağız? Aynı şekilde diğer medya organlarının şu ana kadar yaptıkları tahrikleri nereye koyacağız? Diğer köşe yazarlarının hakarete varan yorumlarını, partimle ilgili yaptıklarını nereye koyacağız? Ben her şeye rağmen bunları üstlenirim. Eğer ülkem kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız. Her zaman söylüyorum yine söylemeye devam edeceğim” dedi.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma kendisine aktarılan Erdoğan, “Bahçeli'nin daha önce söyledikleri başkaydı, şimdi başka şey söylüyor. Burada bir çözüm aranıyorsa bu çözüm için konuşulur. Biz herhangi bir endişe ile geleceği bakmıyoruz. Aynı şekilde CHP'nin takındığı tavırlara göre de bir tavır içerisinde değilim. Bizim anayasa değişikliği içinde zaten partilerin kapatılmasını zorlaştıracak, adeta yok hale getirecek bir çalışmamız vardı. Bu vesile ile olan birşey değil” diye konuştu.

Diğer Haberler