Kız futbol takımı ile büyük başarı yakalayan Ağrılı kızlar şimdi de teniste tarih yazmak istiyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen okullar arası tenis turnuvasında rakiplerini eleyen Ağrı’nın Hamur İlçesi'ndeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) kız tenis takımı, Türkiye Şampiyonluğu için İzmir’e gitti.
Geçen yıl, kız futbol takımı ile il birinciliğini yakalama başarısı gösteren Hamur Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, başarılarına bu yıl bir yenisini daha ekledi. Kız Tenis Takımı, Ağrı’daki 4 okulun tenis takımını eleyerek, 7 Mayıs'ta İzmir'de yapılacak Türkiye Şampiyonluğu'na katılmaya hak kazandı. 4 gün sürecek olan şampiyonada iyi bir sonuç elde etmeyi hedefleyen takımın antrenörü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Hanifi Karaoğlan kız öğrencilerinin sporda çok başarılı olduklarını söyledi. Karaoğlan, “Futbolcu kız öğrecilerden kurulan tenis takımı oldukça başarılı. Güçlü rakiplerimiz var. Ama biz de iyi bir takımız. Ağrı’ya kupa ile döneceğimize inanıyoruz” dedi.
Takım oyuncularından 13 yaşındaki Sibel Tuzun’da heyecanlı olduklarını dile getirerek, “Teniste çok başarılı olan Hülya Avşar’ı hep kendimize örnek aldık. Şampiyonada başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler